navigacija  Začetna stran
Knjigovanje 2016
Sreda, 15. Junij 2016 06:29

Komisija v sestavi dr. Jelene Cvetko Sitar, dramaturginje, lutkovne režiserke in publicistke, dr. Aksinje Kermauner, pisateljice ter specialne in rehabilitacijske pedagoginje, Jane Kolarič, pisateljice, pesnice, dramatičarke, lutkarice in prevajalke, Andreja Predina, pisatelja, publicista, glasbenega kritika in fotografa, ter mag. Savine Zwitter, profesorice angleškega in slovenskega jezika in književnosti ter bibliotekarke, je izmed izdelkov 60 prijavljenih šol izbrala 16 najboljših lutk slovenskih literarnih junakov. Natečaj je potekal v sodelovanju z Bralnim društvom Slovenije, Društvom Bralna značka Slovenije – ZPMS in IBBY Slovenija.

 

Nagrajenci natečaja Knjigovanje 2016

I. stopnja

  1. Podružnična šola Krtina OŠ Dob, Kamniška Veronika, 1. k razred, mentorica: Anja Kokalj 
  2. POŠ Kojsko, serija lutk Sovica Oka, Luna, Zvezdica Zaspanka itd., 1. r., mentorica Alenka Stres 
  3. Vrtec Bled, Nana, mala opica, Meta Pintar, mentorica: Polona Bolčina 
  4. Vrtec Manka Golarja Gornja Radgona, serija lutk Marionete, mentorica: Mihaela Plemenič 
  5. OŠ Videm, Jelka z dežnikom, Zoja Grula, 3. b, mentorica: Anica Topolovec 
  6. OŠ M. Končaka, Pek MIŠMAŠ, Ana Rojs, 3. b, mentorica: Nina Tomšič 
  7. OŠ Dornberk, Miškolinka, Maja Faganel, 3. a, mentorica Leonida Gregorič 
  8. OŠ. A. Gradnika Repentabor Italija, Miška, Jan Starich, 2. r., mentorica: Raja Perič
  9. OŠ Polje Ljubljana, serija lutk 1. razredov, mentorici: Jana Maja Valentinčič in Marjana Moškrič 
  10. OŠ Sečovlje, serija lutk Bobek in barčica, 3. r, mentorica: Urška Kerin 

 II. stopnja

  1. OŠ Simona Jenka Kranj, podružnica Center, Dajnomir, Matic Finžgar, 6. c, mentorica: Nataša Herlec 
  2. OŠ Vide Pregarc, Ljubljana, Pehta, Vildana Pemperović, 7. a, mentorica: Maja Žura
  3. OŠ Bogojina, Rožle, Tajda Prelič, 7. a, mentorica: Marjetka Erdelj 
  4. OŠ Dolenjske Toplice, Mojca, Eva Fabjan, 8. a, mentorica: Mateja Hočevar 
  5. OŠ Antona Šibelja Stjenka Komen, Podružnica Štanjel, serija lutk, 5. r., mentorica: Dunja Perič 
  6. OŠ Hajdina, Trdonja, Alen Lončarič, Tadej Murko, Blaž Obreht, 6. r., mentorica: Tatjana Lukovnjak

Slavnostna podelitev priznanj in predstavitev lutk bo 21. 6. 2016 ob 11. uri na Društvu slovenskih pisateljev na Tomšičevi 12 v Ljubljani.

 

Nagrajencem iskreno čestitamo! 


Zaradi velikega števila zares kakovostnih lutk se je strokovna komisija odločila, da v jeseni povabi prav vse sodelujoče na odprtje razstave najboljših lutk, ki bo na 32. slovenskem knjižnem sejmu v Cankarjevem domu v Ljubljani v sredo, 23. 11. 2016, ob 11. uri. Ob tem bo tudi lutkovna uprizoritev ter srečanje vseh sodelujočih ustvarjalcev in lutk v dvorani Duše Počkaj, nato pa si boste lahko ogledali knjižni sejem.

 

 
 

Novice

Knjigovanje 2016

Komisija v sestavi dr. Jelene Cvetko Sitar, dramaturginje, l...

več...

Bralnospodbujevalna akcija

News image

2. april 2016 Letošnjo bralnospodbujevalno akcijo ob 2. apr...

več...

IBBY nagrade 2016

News image

    Andersenova nagrada 2016 Andersenova nagrajenca 201...

več...

Nagrada ALMA 2016

News image

Dobitnica nagrade ALMA 2016 je pisateljica Meg Rosoff. Progl...

več...

35. kongres IBBY na Novi Zelandiji

News image

  Kongres bo pod naslovom "Literatura v multi-pismenosti"...

več...